Ahoj! Sme z Ukrajiny

04.04.2022

Pred vyše 3 týždňami sme mali domov, blízkych priateľov a perspektívnu prácu. Užívali sme si sneh, čakali na jar a spriadali plány na leto. Naše deti chodili do školy, hrali sa na superhrdinov a snívali o nových kopačkách. Naši rodičia sa tešili z úspechu svojich vnúčat, po večeroch pri spoločnom stole diskutovali o svetových novinkách, hádali sa o politike a kultúre.

24. februára o 5. hodine ráno sa náš pokojný život skončil. Na Ukrajinu prišla vojna v plnom rozsahu. Zákerna a bezohľadná. Mnohí z nás už nemajú žiadny domov a každé «ako sa máš?» v skutočnosti znamená «si v bezpečí?». A najhoršie je zistiť, že telefón účastníka je vypnutý. Jar sme si nevšimli. Spája nás iba jeden sen s názvom VÍŤAZSTVO. Naše deti sa skrývajú v krytoch a hrajú sa na víťazstvo ukrajinských ozbrojených síl nad ruskými orkmi. Rodičia zostávajú doma, pretože zrástli s domami a bytmi, a odrezať koreňe znamená postupne zaniknúť.

Ale stojíme a držíme sa, pretože nás spája túžba žiť na vlastnom území. A čím intenzívnejšie ruský agresor nastupuje , tým silnejší je náš odpor a obrana. Máme predsa v srdci geneticky naprogramovanú lásku k vlastnej krajine, histórii a národu.  

V súčasnosti mnoho ukrajinských rodín mieri do pohraničných oblastí hľadať bezpečnosť. Niektorí prekročia hranice, ale väčšina zostáva v komunitách, mestách a dedinách západnej Ukrajiny. Tu v Zakarpatskej oblasti držíme dobrovoľnícku frontu, ktorá pomáha vnútorne vysídleným osobám aj tým, ktorým sa nepodarilo evakuovať. Okrem toho poskytujeme cielenú (na požiadanie) podporu ukrajinským ozbrojeným silám. Civilisti a obyvatelia iných oblastí dostávajú jedlo, hygienické prostriedky  a miesta na spanie. Humanitárnu pomoc dostávame z Českej republiky, Nemecka a Slovenska. A my sme nekonečne vďační týmto krajinam za ich pomoc!

Otvorili sme finančnú zbierku vo forme humanitárnej pomoci pre cielené potreby vojenských a civilných Ukrajincov.

Podrobnosti:  Naša práca je transparentná, všetky nákupy a výdavky hlásime všetkým poskytovateľom (prikladáme všetky dokumenty, foto a video záznamy).

Naša facebooková stránka.

Naša stránka.

Smerujeme iba k VÍŤAZSTVU! Ďakujeme za pomoc všetkým, držte sa.

Sláva Ukrajine!

Sláva hrdinom!

 

Поділитися

Інші новини

22.01.2024
Фонд Андрія Півня доєднався до збору на автівку одному з підрозділів 68 батальйону 101 бригади ТРО...
18.01.2024
Черговий захоплюючий івент для наших найменших художників на тему космічних цікавинок відбувся 20 січня у Фонді Андрія Півня у співпраці з ГО "Край майбутнього"...
Закрити
Фонд
Андрія Півня
Про Фонд Проєкти Новини ЗМІ про нас Контакти